Wolnoobrotowa wyciskarka do soków: ręczna czy elektryczna – ślimakowa? Wybór chodzi do Ciebie!

Wolnoobrotowa wyciskarka do soków: ręczna czy elektryczna – ślimakowa? Wybór należy do Ciebie! Gdy chcesz zacząć przygotowywanie domowych soków we polskiej kuchni, na pewno dziwisz się, jakie danie wybrać. Bardzo prawdopodobne, że stajesz przed dylematem: wyciskarka do produktów czy sokowirówka? Twój wybór padł na wyciskarkę? W takim razie musisz także zdecydować co będzie dla Ciebie lepsze: ręczna wyciskarka do produktów oraz warzyw lub może przecież elektryczna? Czyli w Twoim sukcesu sprawdzi się ręczna wyciskarka do wyciągów ze pewni nierdzewnej czy innych tworzyw, na dowód ręczna wyciskarka do soku żeliwna? Spróbujemy ułatwić Ci rozstrzygnąć tę rzecz.

Ręczna wyciskarka do soków: czy toż opcja dla Ciebie?

Rozpocznijmy od tego, jakie typy wyciskarek ręcznych mamy akurat na placu. Możesz zdecydować się na tradycyjną wyciskarkę do cytrusów, której mechanizm działania liczy na tym, że chcąc wycisnąć sok musisz przekroić owoc na pół i związkiem obrotowym przesuwać połówkę pomarańczy, cytryny itp. po specjalnym stożku. Ponadto, do wyboru masz też wyciskarki do cytrusów z dźwignią. Różnym rodzajem wyciskarek ręcznych jest ręczna wyciskarka ślimakowa, której stan przywodzi na pamięć klasyczne maszynki do mięsa.

Wolnoobrotowa elektryczna wyciskarka do wyciągów z wałkiem ślimakowym: co warto być na wycieczce?

Co powinniśmy znać na problem wolnoobrotowych elektrycznych wyciskarek do soków? Do wyboru mamy elektryczne wyciskarki jednoślimakowe i dwuślimakowe, jakie obejmują wyższe zastosowanie. Co bardzo, wyciskarki ślimakowe dzielimy na pionowe i poziome. Wyciskarki pionowe z podstawy są zaopatrzone w poszczególny ślimak, chociaż dostępne są również poziome wyciskarki jednoślimakowe, z zmianie wyciskarki poziome posiadają dwa ślimaki. Wybór między tymi dwoma rodzajami urządzeń powinien stanowić uzależniony naszymi własnymi oczekiwaniami. Co to znaczy?

Wyciskarki pionowe zajmują niewiele miejsca – toż podobno istnieć wyjątkowe, jeśli nasza kuchnia stanowi niezwykle niska, dysponujemy ograniczoną liczbą szafek, czy nasz blat istnieje obecnie wystarczająco zagospodarowany domowymi sprzętami i chce nam na drobniejszym urządzeniu
Wyciskarka pozioma doskonale przyznaje się do wyciskania wyciągu z warzyw liściastych takich jak jarmuż czy szpinak.
Dzięki pionowemu ustawieniu ślimaków, wyciskarki pionowe są łatwe w postępowaniu.
Niektóre modele wyciskarek pionowych pozwalają dodatkowo, na przygotowywanie np. makaronu. Warto zwrócić na to uwagę wybierając odpowiedni model. Wyraź swoje zaufania i zastanów się, na których funkcjonalnościach dużo Ci chce, jeśli masz zamiar zainwestować w poziomą wyciskarkę do soków.

Porównanie: ręczna vs elektryczna wyciskarka do soków

Doszliśmy do sedna: co będzie dla Ciebie lepsze – ręczna wyciskarka wolnoobrotowa, lub może jednak wolnoobrotowa wyciskarka ślimakowa? To chce ale od Ciebie i Twoich oczekiwań. Zróbmy małe porównanie zalet obu urządzeń!

Ręczna wyciskarka wolnoobrotowa

mobilność: w współzależności od potrzeb, wyciskarkę możesz wziąć ze sobą oraz w znaczenia, w których nie ma prądu
wyciskarki ślimakowe dają szansa przygotowania wyciągów z różnych składników (zawsze sprawdzaj zalecenia producenta w niniejszym aspekcie!)
relatywnie niska cena

Elektryczna wyciskarka ślimakowa

nie musisz brać mocy naszych mięśni, całą pracę wykonuje za Ciebie urządzenie
wiele rodzajów wyciskarek ma jeszcze inne funkcje, obok wyciskania soków
do wyboru masz wyciskarki pionowe i poziome

REASUMUJĄC: to, na jaką wyciskarkę wolnoobrotową kończyć się zdecydujesz, winno stanowić określone od Twoich indywidualnych oczekiwań. Zarówno ręczne wyciskarki, jak i wyciskarki ślimakowe tworzą własne wady. Wyciskarki ręczne mogą objawić się strzałem w dziesiątkę, jeśli często odwiedzasz, a mimo wszystko nie chcesz rezygnować z przyrządzania domowych soków. Zanim wybierzesz konkretny model sprawdź decyzje o ręcznych wyciskarkach do soków oraz wyciskarkach ślimakowych, porównaj ich zalety z innymi potrzebami i przemyśl możliwości, które dają oba rozwiązania. Nie odbieraj szybkiej decyzji!

Zobacz również wolnoobrotowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *