Poczta kurier Rawa Mazowiecka zamów online

Z powodu szybkiego rytmu życia i dużej popularności zakupów przez internet, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Dostępne na rynku usługi przyciągają nas małymi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Aleksandrów Łódzki zamów online jest bardzo łatwe i naprawdę może ulepszyć nasze życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie są korzyści z takiego rozwiązania? A także jakie błędy zdarzają się przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Aleksandrów Łódzki zamów online

Małe paczki

zamów kuriera

Najczęściej nadawane paczki, to takie o małych wymiarach. Chociaż dostarczenie ich samemu na pocztę może nie jest, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego mieszkania przez pracownika firmy kurierskiej sporo upraszcza. Oszczędzamy przy tym czas a także nasze nerwy, ponieważ czekanie w kolejkach do okienka nigdy nie będzie przyjemne. Wysłanie małej paczki to tylko kilka etapów, po pierwsze trzeba złożyć zamówienie na kuriera, zabezpieczyć pakunek zgodnie z wymaganiami a następnie zaczekać aż Poczta kurier Aleksandrów Łódzki zamów online zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość odebrać naszą paczkę już w tym samym dniu, jeśli złożyliśmy zamówienie przed południem, lub dnia kolejnego. Ma to znaczenie zwłaszcza kiedy zależy nam na przekazaniu przesyłki do celu na czas. Zwyczajowo czas dostarczenia paczki to 24 godziny w następnym dniu roboczym.

Wysyłka w dużych ilościach

Kiedy jesteśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy wiele paczek miesięcznie możemy skorzystać z opcji przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to ograniczyć liczbę dokumentów. Poza tym mamy wtedy opcję wystawienia faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu tak wielu paczek na pewno dostrzeżemy też korzyść z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio spod naszego domu. zawiezienie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu a także wymagało od nas wysiłku, zwłaszcza kiedypaczki sporo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych będzie mniejsza aniżeli płatność za każdą z paczek z osobna. Dlatego gdy jesteśmy zmuszeni wysyłać duże ilości paczek powinniśmy skorzystać z opcji paczek hurtowych.

Wysyłka palet

A co w sytuacji, kiedy produkt który chcemy przesłać zajmuje naprawdę dużo miejsca i sporo waży? Opłacalnym wyjściem jest wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz produktów do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się szczególnie od wysłania zwykłej paczki. Także musimy złożyć zamówienie, zapakować pakunek a, także ułatwić kurierowi odbiór. Z uwagi na rozmiary pakunku powinniśmy ułatwić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca składowania pakunku.

Należy pamiętać, że wyliczając wysokość pakunku i wagę powinniśmy doliczyć paletę. Przeciętna euro-paleta ma wagę około 25 kg i ma w przybliżeniu 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą zmienić swoją wagę pod działaniem wilgotności, w związku z tym najlepiej nie zbliżać się do granicznej wagi pakunku. Decydując się na paletę na której prześlemy produkty, sprawdźmy czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Zepsuta paleta nie będzie zapewniać odpowiedniego zabezpieczenia i towary na niej mogą ulec uszkodzeniu. Kiedy okaże się, że paleta nie była sprawna w momencie wysłania pakunku, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem odszkodowania za straty.

Generalne zasady wysyłania paczek

Każda firma kurierska miasto ma własne wewnętrzne zasady odnośnie wymiarów, zabezpieczeń paczek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego warto zapoznać się z nimi przed złożeniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości paczki i jej wymiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy okręcenie jej stretchem lub unieruchomienie towaru specjalnymi pasami. Niewielkie paczki z kruchą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie niwelowało ewentualne wstrząsy. Chociaż Poczta kurier Aleksandrów Łódzki zamów online chce by wszystkie paczki były traktowane z uwagą, jednak warto pamiętać, że w czasie przewozu nasza przesyłka może się przechylać lub być zgnieciona przez inne paczki.

Następną rzeczą o której sporo nadawców zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Aleksandrów Łódzki zamów online odbierając pakunek musi też ten dokument otrzymać i jeśli nie wygenerowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić gdy kurier już oczekuje. W związku z tym przedłużamy czas odbioru przesyłki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś dotrzeć. Dlatego powinniśmy myśleć nie tylko o sobie, ale także o innych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Aleksandrów Łódzki zamów online .

Zobacz również poczta Kurier