Opieka Drawno

Jednak z wiekiem mózg się starzeje, nie oznacza to dobrze, że nie można tegoż procesu spowolnić. Jednak z lat mówią, że robi jak mięsień. Jeżeli wtedy będziemy uczyć własne umysły, z ogromnym zagrożeniem starość będzie gwoli nas lepsza.

Opieka Łobez

Mózg dojrzewa dłużej, niż myślisz

Według odkryć naukowców mózg bynajmniej nie osiąga dojrzałości, gdy wpadamy w dorosłość. Pewno to w wieku 50 lat jest u progu naszych szansy! Oraz na model jego cecha odpowiedzialna za sposób rzucania się działa tak tylko ok. 67 roku życia.

Cholesterol OFF
Cholesterol OFF

Jasne, z wiekiem ciężej się nam szkolić i pamięć płata figle. Jednak ogólnie prawda robi tak, że mózg starzeje się później niż nowe „stron” polskiego systemu. I my możemy o niego pamiętać, aby uniknąć oznakom demencji lub jednak ją ograniczyć.

Zobacz również pożyczka filarum

To aktorzy, naukowcy i profesorowie, aktywni zawodowo nawet w wieku emerytalnym, zwykle bawią się sprawniejszym umysłem niż ogół społeczeństwa. Zatem nie przypadek. Przekonywanie się, zapamiętywanie nowych sytuacje toż najwłaściwsze ćwiczenia dla mózgu. Ale odnajdzie się ich daleko dobrze.
Poznaj ćwiczenia oraz dietę dla mózgu

Niemal niebezpieczne dla umysłu są rutyna, powtarzalność, bezczynność. Nie wyróżnia się długiego oglądania telewizji, to więcej rozleniwia nasze mózgi. Ten drogi organ trzeba stymulować, grając np. w Sudoku, rozwiązując rebusy, tworząc i pamiętając wiersze. To a właśnie dobrym pomysłem składa się nauka języków obcych czy zarejestrowanie się na uniwersytet trzeciego wieku. Choć naukę dostosowuje się szybko nie tak łatwo jak wtedy, powinien więc mówić nie jako cel jeden w sobie, tylko jak pisanie czegoś atrakcyjnego dla własnego umysłu.

Ważne również, aby dać sobie dawkę ruchu, bo – jak mówią – w czystym ciele zdrowy duch. Aktywność fizyczna dotlenia mózg, natomiast tenże wydaje podobno aż 20% kierowanego do systemu tlenu! Dlatego spacery, nordic walking czy golf płacą się dobre dla seniorów.

Warto też zadbać o relaks. Sen sprawia, że mózg wypoczywa, dzięki czemu znacznie później funkcjonuje. Na zdrowszą jakość snu sprawia nie tylko ruch, a też ogólny spokój ducha. Może wtedy warto poznać techniki relaksacyjne lub ziółka przed zaśnięciem?

Nie bez znaczenia wyraża się również dieta. Za najidealniejszą dla zdrowia uchodzi śródziemnomorska, czyli można w warzywa oraz produkty. Mózg kocha zdrowe, złożone węglowodany – czyli kasze i pełnoziarniste pieczywo. Lubi proteiny oraz odpowiednie tłuszcze – czyli nie tłuszcze trans, w które obfitują frytki, chipsy, a nawet margaryna! Z witamin a minerałów zaleca się dietę możną w witaminy z linii B, a i przeciwutleniacze takie jak I, C, E oraz żelazo. Nie można zapomnieć o kwasach omega-3, które znajdziemy m.in. w rybach natomiast w wybranych olejach, oliwie i siemieniu lnianym. Przy okazji siemię tak wykonywa na perystaltykę jelit. Do diety warto też włączyć orzechy.

Co ważne, ta dieta jest uniwersalna – więc po prostu samo zdrowie dla każdego w jakimkolwiek wieku. Im szybciej zaczniemy się racjonalnie odżywiać, tym dużo dla własnego organizmu, w współczesnym także mózgu.
Na co warto postawić, by być dobry umysł?

Jeżeli pragniesz się cieszyć dobrym zdrowiem, nie tylko fizycznym, pytaj o swój mózg, zanim trafisz na emeryturę. W Twoim byciu nie powinno zabraknąć sportu, ćwiczeń trudnych i odpowiednio zbilansowanej diety. Ale lepiej zapobiegać, niż leczyć, prawda?
Prosenior
Artykuł został stworzony przez Seniorzy oferującą pracę jako opiekunka, opiekun osób starych w Niemczech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *