Klimatyzatory postojowe Gryfice

Bardzo często postrzegamy jak kierowcy, mieszkając na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Sposób obecny jest niebezpieczny także ze względów dobrych i właśnie ekologicznych. Rozwiązaniem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Borne Sulinowo

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas jazdy jest dobrym zachowaniem, od którego trudno uciec, to zarabianie z niej w trakcie postoju nie jest obecnie wskazane. Marnujemy paliwo i zużywamy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie ważne jest więc, że pomaga on bezpieczeństwo sztuki i dostarcza, że kierowca oraz ładunek trafią na mieszkanie w sumy.

czesci allegro allegro
klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa całkowicie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji funkcjonującego podczas jazdy. Na zbytu możemy spotkać dwa rodzaje klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten podstawowy działa raczej na odpowiedniej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego zajęciem jest ograniczenie temperatury i zmniejszenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Istotne elementy układu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są zlokalizowane w poszczególnej obudowie tworzonej z zasady na dachu kabiny pojazdu czyli na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do wnętrza pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, wykorzystuje się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta poruszana jest silnikiem elektrycznym natomiast w razie konieczności chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie jest więcej wyposażone w projekt, który zabezpiecza nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może tworzyć automatycznie lub możemy nią kierować za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Choszczno

Z zmianie postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wiele nowszym i kilka nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w kontekst została wprowadzona woda. Stanowi ona odpowiednio schładzana, oraz wielką zaletą tego standardu klimatyzatorów jest więc, że nie zmieniają wilgotności powietrza we pomieszczeniu pojazdu, a jedynie obniżają prowadzącą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego rodzaju jest proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa umieszczona w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza zostaje zastosowane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tu dany na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora stanowi szczególnie trudna, bo potrafi on ograniczyć temperaturę powietrza prowadzącą we pomieszczeniu pojazdu nawet o sto procent w układzie do temperatury na zewnątrz. Ale ze powodu na zabieg zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie chodzi w krótkim klimacie. Również kiedy w wypadku sprężarkowego klimatyzatora, i tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z użyciem pilota lub zarządzać nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie dużą zaletą jest krótki pobór prądu potrzebny do dobrego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Choszczno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *